„Szczęśliwa trzynastka”

Udany występ młodych karateków z DKK Jinkaku Kansei na Central Europe Open w Bydgoszczy

W pierwszy weekend marca Bydgoszcz gościła ponad tysiąc karateków z 51 klubów Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Rosji i Iranu! W ramach XVI Central Europe Open- Karate WKF- Grand Prix Pomorza i Kujaw rywalizowano w 123 kategoriach. W sobotę startowali dorośli, w niedzielę dzieci i młodzież. Wczesnym rankiem kadrowicze Jinkaku Kansei wyruszyli na turniej do stolicy Kujaw. Dwunastu kadrowiczów z Kryniczna zdobyło trzynaście medali, a oto szczegóły:

Konkurencje drużynowe przyniosły 6 medali: srebro w kata U10 zdobyły: Maja Kopciuch, Karolina Pogoda i Julia Skrzypczak; brąz w kata U12 wywalczyły: Emilia Bogaczewicz, Klaudia Łobaczewska i Karolina Pogoda.

Bernard Bernasiński, Krystian Karaszewski i Jędrzej Sobieski w kata U10 uplasowali się na trzecim miejscu i na tym samym miejscu ukończyła rywalizację druga chłopięca drużyna: Eryk Kwater, Olek Połowczuk i Jędrzej Sobieski w kata U12.

Emocjonujące były drużynowe występy kumite dziewcząt: Aleksnadry Cieślak, Mai Kopciuch i Karoliny Pogody, które po zaciętej walce przegrały w finale, zdobywając srebro. Odwagą i walecznością wykazała się debiutująca w kumite Ola Cieślak, która wysoko wygrała swoją rundę i wprowadziła koleżanki do finału. Bernard, Krystian i Jędrzej w kumite drużynowym U10 zdobyli brąz.

Zmagania indywidualne to kolejne krążki. Ze srebrnym medalem konkurencje kata zakończyli: Karolina Pogoda i Eryk Kwater. Brązowe medale wywalczyli: Julia Skrzypczak, Maja Kopciuch, Bernard Bernasiński i  Jędrzej Sobieski.

Jedyny złoty medal dla Klubu Jinkaku Kansei zdobyła Karolina Pogoda w kumite indywidualnym . Było to zwieńczenie jej dobrej passy – tego dnia zdobyła medal w każdej kategorii, w której startowała i spisała się na „piątkę”!

Medale to najbardziej wymierna ocena sukcesu, ale wielu zawodników znalazło się tuż za podium, choć ambitnie dążyli do wygranej. Taki jest sport – czasem zabraknie szczęścia. Brawo dla całej kadry!